رسا نیوز

آژانس خبری رسا

شبکه المیادین امروز(پنجشنبه) در خبری فوری از آزادی ماهر الاخرس، اسیر فلسطینی بعد از گذشت ۱۰۳ روز از اعتصاب غذای وی خبر داد.

به گزارش ایسنا، شبکه المیادین گزارش داد، مقامات اشغالگر رژیم قدس صبح امروز پنجشنبه ماهر الاخرس را آزاد کردند.

“باشگاه اسیران فلسطینی” ابتدای ماه جاری میلادی اعلام کرد، ماهر الاخرس، اسیر اعتصاب کننده پس از توافق برای آزادی وی در ۲۶ نوامبر اعتصاب ۱۰۳ روزه خود را به حالت تعلیق درآورد بطوریکه مدت زمان باقی مانده تا آزادی را با مداوا در بیمارستان خواهد گذراند.

الاخرس در مصاحبه اختصاصی با المیادین گفت: بعد از بالغ بر صد روز اعتصاب از غذا اکنون آزادی عزتمندانه و بدون اهانت را دارا هستم. با مقاومت و جانفشانی‌هایمان پیروز خواهیم شد. ملت فلسطین باید از خود دفاع کند و منتظر نباشد جهان ظلم را از آن بردارد.

وی پیشتر نیز به المیادین گفت، “از طرف مردم و خانواده ها” اعتصاب غذا کرده است زیرا مردم بیچاره کشته و زندانی می‌شوند و هیچ کسی درباره آن سوالی نمی‌پرسد.

الاخرس همچنین در آن زمان با تاکید بر اینکه که اشغالگر از طریق این اعتصاب “رسوا شد” ، از همه کسانی که با مسئله وی همبستگی نشان دادند و در کنار او ایستادند تشکر کرد.

بنابراین، الاخرس که در چند روز اخیر وضعیت سلامتی وی به شدت وخیم شده بود، بر رای دادگاه عالی اشغالگر که کلیه دادخواست‌های ارائه شده توسط وکیل وی مبنی بر آزادی فوری وی را رد کرده و آخرین مورد در ۲۹ اکتبر بود، پیروز شد.

الاخرس در تاریخ ۲۷ ژوئیه بازداشت شد و پس از دستگیری به بازداشتگاه “حواره” منتقل شد و در آنجا اعتصاب غذای آزاد خود را آغاز کرد و بعدا به زندان “عفر” منتقل شد.

الاخرس هم اکنون از ضعف عضلانی رنج می‌برد و امکان ایستادن بر روی پاهایش را ندارد. وی به بیمارستان النجاح در نابلس فلسطین منتقل خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

[ خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ]

خبرگزاری دانشجویان ایران با بهره‌گیری از سرمایه‌ی اندیشه، صداقت و با تکیه بر توان، خلاقیت، نوآوری جوانان دانشجو در ۱۳ آبان ۱۳۷۸ با اظهار لطف مقام معظم رهبری خطاب به ایسنا که فرمودند: "اخبار خوب، مفید و امیدبخش مخابره کنید." با هدف اطلاع رسانی صحیح، بهنگام و همه جانبه به صورت آزمایشی و در ۱۶ آذر همان سال مصادف با روز دانشجو به صورت رسمی به عرصه اطلاع‌رسانی گام نهاد.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *