رسا نیوز

آژانس خبری رسا

وزارت خارجه فلسطین به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان اظهار کرد: تنها زمانی امنیت و صلح برای زن فلسطینی ایجاد می‌شود که اشغالگری رژیم صهیونیستی در خاک فلسطین خاتمه یابد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت خارجه فلسطین اظهار کرد، زنان فلسطینی در معرض انواع ظلم‌ها و خشونت‌های نیروهای رژیم صهیونیستی قرار دارند که شامل بازداشت اداری، قتل عمد و نابودی منازل، کوچ اجباری، آواره کردن خانواده‌ها و مصادره اراضی و عدم دسترسی به خدمات عمومی نظیر آموزش، کار، بهداشت و غیره و نیز تروریسم روزانه شهرک‌نشینان علیه آنهاست.

وزارت خارجه فلسطین می‌افزاید، مقامات اشغالگر مانع از دسترسی زنان فلسطینی به مراکز بهداشتی برای درمان، خدمات پیشگیرانه مقابله با کرونا می‌شوند که دلیل آن ایجاد موانع و بازرسی‌های نظامی اسرائیلی و سیاست‌های تبعیض‌نژادی و سیاست‌های محاصره در غزه است.

وزارت مذکور افزود: تعداد شهیدان زن فلسطینی از یک سپتامبر ۲۰۱۹ تا ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۰ به چهار زن و نیز تعداد زنان اسیر که همچنان در زندان‌های اشغالگر به سر می‌برند به ۴۳ اسیر می‌رسد که در شرایط سختی به سر می‌برند. آنها در معرض شکنجه، سوء رفتار و منع دسترسی به خدمات پزشکی هستند.

وزارت خارجه دولت فلسطین تاکید کرد: دولت فلسطین تلاش می‌کند انواع تبعیض‌ها علیه زنان و دختران فلسطینی را از بین برده و عوامل آن را بازخواست کند. دولت قصد دارد این کار را از طریق تدوین قوانین و سیاست‌گذاری‌هایی برای محافظت از آنها مقابل خشونت صورت دهد و تدابیر و اقدامات لازم برای حمایت از زنان و دختران را لحاظ کند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

[ خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ]

خبرگزاری دانشجویان ایران با بهره‌گیری از سرمایه‌ی اندیشه، صداقت و با تکیه بر توان، خلاقیت، نوآوری جوانان دانشجو در ۱۳ آبان ۱۳۷۸ با اظهار لطف مقام معظم رهبری خطاب به ایسنا که فرمودند: "اخبار خوب، مفید و امیدبخش مخابره کنید." با هدف اطلاع رسانی صحیح، بهنگام و همه جانبه به صورت آزمایشی و در ۱۶ آذر همان سال مصادف با روز دانشجو به صورت رسمی به عرصه اطلاع‌رسانی گام نهاد.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *