رسا نیوز

آژانس خبری رسا

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) خاطرنشان کرد، ازسرگیری هماهنگی امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم صهیونیستی، پرونده آشتی داخلی و نیز وحدت ملی را با شکست مواجه کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، موسی ابو مرزوق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در جریان سخنرانی خود در همایشی که به صورت مجازی برگزار شد، اعلام کرد، در مذاکرات اخیری که در قاهره برگزار شد در خصوص موضوع انتخابات در پرونده آشتی به دلیل مخالفت جنبش فتح با تمامی گزینه‌های مطرح شده، هیچ راه حلی پیدا نشد.

تشکیلات خودگردان فلسطین سه شنبه هفته گذشته از سرگیری هماهنگی امنیتی و مدنی با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد که در نوزدهم مه گذشته بر اساس دستور محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در اعتراض به طرح این رژیم برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی متوقف شد.

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) خاطرنشان کرد، ازسرگیری هماهنگی امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم صهیونیستی، پرونده آشتی داخلی و نیز وحدت ملی را به شکست کشاند. 

وی در ادامه افزود، اجماع ملی خواستار اصلاح سازمان آزادی‌بخش فلسطین و برگزاری همزمان انتخابات (ریاستی، شورای قانونگذاری و شورای ملی) است.

ابو مرزوق همچنین اظهار داشت، جنبش فتح اصرار دارد که انتخابات به صورت متوالی برگزار شود و این پافشاری جنبش فتح در موضوع انتخابات مانعی بر سر راه رایزنی‌ها در قاهره است و به موضع خود بدون تغییر پایبند است.

وی در پایان گفت، استراتژی جنبش حماس، وحدت ملی و اعتماد و تکیه به ملت فلسطین و خود، در سایه شرایط کنونی برای دستیابی به وحدت و همکاری سیاسی، پایان دادن به اختلافات و رشد و توسعه موسسات است.

در ۱۶ و ۱۷ نوامبر بین دو هیأت جنبش فتح و حماس دیدارهایی با هدف رایزنی در خصوص تلاش‌ها برای تحقق آشتی داخلی و پایان دادن به اختلافات برگزار شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

[ خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ]

خبرگزاری دانشجویان ایران با بهره‌گیری از سرمایه‌ی اندیشه، صداقت و با تکیه بر توان، خلاقیت، نوآوری جوانان دانشجو در ۱۳ آبان ۱۳۷۸ با اظهار لطف مقام معظم رهبری خطاب به ایسنا که فرمودند: "اخبار خوب، مفید و امیدبخش مخابره کنید." با هدف اطلاع رسانی صحیح، بهنگام و همه جانبه به صورت آزمایشی و در ۱۶ آذر همان سال مصادف با روز دانشجو به صورت رسمی به عرصه اطلاع‌رسانی گام نهاد.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *