رسا نیوز

آژانس خبری رسا

ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی و همراهان از طرح عظیم آبرسانی ۴۶هزارهکتار ازاراضی دشت سیستان در محل ایستگاه پمپاژ شهید فارسی بازدید کردند.

به گزارش ایسنا در جریان این بازدید معاون آب و خاک وزارت جهادکشاورزی با ارائه گزارشی در خصوص طرح آبرسانی ۴۶هزارهکتاری دشت سیستان گفت: طرح آبرسانی ۴۶هزارهکتاری دشت سیستان دارای ٢ ایستگاه پمپاژ اصلی، ۵ ایستگاه پمپاژ مستقل و ٩ ایستگاه پمپاژ ثانویه می باشد که سالیانه ۴٠٠ میلیون مترمکعب آب تخصیصی از چاه نیمه ها  را برای بیش از ٧٠ هزار بهره بردار در محل مزارع تحویل می‌نمایند.

وی افزود: از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون ١٢٠ میلیون مترمکعب از شبکه آبرسانی با لوله در دشت سیستان در محل حدود ١۵ هزار حوضچه پنج هکتاری در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

وی افزود بر اساس آخرین آمار در فصل کشت پاییزه بیش از ۵۶ هزار هکتار آبیاری شده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

[ خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ]

خبرگزاری دانشجویان ایران با بهره‌گیری از سرمایه‌ی اندیشه، صداقت و با تکیه بر توان، خلاقیت، نوآوری جوانان دانشجو در ۱۳ آبان ۱۳۷۸ با اظهار لطف مقام معظم رهبری خطاب به ایسنا که فرمودند: "اخبار خوب، مفید و امیدبخش مخابره کنید." با هدف اطلاع رسانی صحیح، بهنگام و همه جانبه به صورت آزمایشی و در ۱۶ آذر همان سال مصادف با روز دانشجو به صورت رسمی به عرصه اطلاع‌رسانی گام نهاد.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *