رسا نیوز

آژانس خبری رسا

اسامی فیلم‌های بخش «مسابقه ملی» چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» در سه گروه مستندهای کوتاه، نیمه‌بلند و بلند بدون اعلام اسامی هیات انتخاب،اعلام شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در بخش مسابقه ملی این دوره‌ی جشنواره 67 فیلم پذیرفته شدند که در قالب نمایش‌های برخط و از طریق پلت‌فرم‌های نمایش درخواستی به نمایش گذاشته می‌شوند.

اسامی فیلم‌ها و کارگردانان منتخب بخش «مسابقه ملی» سینماحقیقت به این شرح است:

*مستندهای کوتاه:

1- آق سو (عبدالله عزیزی)

2- آلوسان (محسن اسلام‌زاده)

3- باوه [پدر] (محسن کولیوندی)

4- برانازا [برادر خشکی‎ها] (علی اسدی)

5- پا به توپ (حدیث جان‎بزرگی)

6- پریزاد (مهدی ایمانی شهمیری)

7- تجارتخانه بوشی (هادی نعمت‎الهی)

8- تنها نخواهم ماند (یاسر طالبی)

9- حاج ابوالقاسم قناد و پسران (مهرداد خاکی)

10- حلب دریا ندارد (میثم صبوحی)

11- خانجان (بابک طاهری)

12- درباره پدر درباره مرگ (فرهاد بهبهانی)

13- رویای آشفته (احسان نیکبخت)

14- زرافشون (مهدی رجبیان)

15- سارو (محمد عبداللهی)

16- سایه‏ های کوتاه (محسن عسگری‎زاده)

17- سنجاقک‎های برکه‏ی خشک… (محمدصادق بکتاشیان)

18- شب‎ها در راه (حسن ملک ‏زاده)

19- فریاد بلوط (محسن سخاء)

20- کاکل (هادی ثابت شوکت‎آباد)

21- کامیون آبی (هادی آفریده)

22- کمی با من برقص (مصطفی امامی)

23- گاندو (تیمور قادری)

24- نی‎سان (محسن ظریفی‏ پور)

25- وایو (پناه ‏برخدا رضایی)

26- همیشه شب همیشه روز (یاسر خیر)

*مستندهای نیمه‌بلند:

27- آخرین نفس‌ها (فراز فداییان)

28- آناهید (حمیدرضا علیپور)

29- آوای شب دهم (سمیه کریمی)

30- امیدی ه (علی زهیری)

31- بازگشت دوباره (فرهاد ورهرام)

32- بر سر خاک (محسن خان‌جهانی)

33- بر کرانه های کاسپین (پژمان مظاهری‌پور)

34- به جهت یادگاری (سعید محسن صفوی‌فر)

35- به یک آن (مریم ایزدی)

36- چامون (آرمان قلی‌پور دشتکی)

37- چلچلای سفری (حسن جعفری)

38- درجستجوی زمان از دست رفته (محمدصادق سمیعی‌فر)

39- راه ناتمام «اصغر قندچی» (مصطفی رزاق‌کریمی)

40- رش او (رضا عباسی)

41- زخم قند (مهدی باقری)

42- شمع، گل، پروانه (محمدصادق بکتاشیان)

43- طاهر (امیرمسعود حسینی)

44- طلارودان (رضا مجلسی)

45- ف- ‌الف (فرشاد اکتسابی)

46- قطعه 19 (مسعود دهنوی)

47- کل فاطمه (مهدی زمانپور کیاسری)

48- مرغ آتش (حجت طاهری)

49- موسیقی زندگی من است (مهدی محمودی)

50- میر و مار (امید پاک‌پرور)

51- هوبره (فتح‌الله امیری، نیما عسکری)

*مستندهای ‌بلند:

52- آنجا سپیده‎‌دم (محسن جهانی، هاشم مسعودی)

53- آینه‌دار (پویان کاظمی)

54- انیمیشن ایرانی (مهرداد شیخان)

55- ایاقچی (محمدحسن دامن‎زن)

56- ایساتیس (علیرضا دهقان)

57- جاهای خالی پر شود (عطیه زارع ‎آرندی)

58- چشم ایرانی (ساسان فلاح‎فر)

59- خانه (افسانه سالاری)

60- داغ قره‎باغ (سینا حسین‌پور اصل)

61- در لباس سربازی (مهدی نقویان)

62- رویاهای خالکوبی شده (مهدی گنجی)

63- ساکنین طبقه بالای لاله‏زار (فریبا رئیسی)

64- کمیته (عبدالحسین بدرلو)

65- گزارش رمادی (علی‎محمد ذوالفقاری)

66- ناخدا دریایی (مازیار مشتاق ‎گوهری)

67- هجده هزارپا (مهدی شامحمدی)

‌مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، از 18 تا 25 آذرماه 99 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

[ خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ]

خبرگزاری دانشجویان ایران با بهره‌گیری از سرمایه‌ی اندیشه، صداقت و با تکیه بر توان، خلاقیت، نوآوری جوانان دانشجو در ۱۳ آبان ۱۳۷۸ با اظهار لطف مقام معظم رهبری خطاب به ایسنا که فرمودند: "اخبار خوب، مفید و امیدبخش مخابره کنید." با هدف اطلاع رسانی صحیح، بهنگام و همه جانبه به صورت آزمایشی و در ۱۶ آذر همان سال مصادف با روز دانشجو به صورت رسمی به عرصه اطلاع‌رسانی گام نهاد.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *